SISUSTUSTRENDID 2017
Sisustusvaldkonnas on märksõnadeks minimalism, retro ning ajaloole ja traditsioonidele viitavad stiilid ning nende stiilielementide segamine kaasaegses võtmes. Erinevate stiilide ja materjalide kombineerimine on endiselt päevakorral ja eklektika on üks sisustusvõimalus.
Trendikas mööblidisain vaatab võrdselt nii minevikku kui ka tulevikku ja saab inspiratsiooni nii Skandinaavia stiilist, industriaalsest esteetikast kui ka art deco´st. Fookuses on eetilise disaini kontseptsioon, mis väärtustab kestlikku disaini ja tähendab tootjapoolseid pingutusi keskkonna säästlikuma tootmisprotsessi suunas.
Materjalidest on soositud nii modernse kui ka
rustikaalse väljanägemisega puit ning metall ja marmor. Värvidest domineerivad traditsioonilised must, valge, hall ning hõbedased, kuldsed ja vasekarva toonid. Skandinaavialiku stiili moevärviks on õrn ihukarva toon - angoora, mis loob pehme, rahuliku ja helge tausta disainmööblile. Ülemaailmse disainerite ühenduse otsusena on kuulutatud 2017. aasta trendivärviks hallikassinine Denim Drift ehk teksasinine. Sinine mõjub kui sõõm värsket õhku-läbimõeldud, endassesüüviv, rahulik ja sobib suurepäraselt ka angooratooniga, võimaldades luua tõeliselt eksklusiivseid ja omanäolisisi disainilahendusi.
· MINIMALISTLIKUD JOONED JA KONKREETSED VORMID
Karge ja puhas põhjamaine esteetika oma ajatuses. Põhjamaade traditsioonis ja pärandis saavad kokku funktsioon ja vorm, käsitöö ja kunst ning materjal kohtub potentsiaaliga. Need väärtused tuuakse tänapäeva disaini, materjale, töövõtteid ja vorme ümber kujundades, uuesti määratlldes ja taaselustades. Inspiratsiooniallikaks on möödunud sajandi Skandinaavia maade disainiikoonid nagu Verner Panton, Arne Jakobsen, Piet Hein, Jorn Utzon jt.
· INDUSTRIAALNE STIIL, PUIT JA MINIMALISM
Minimalistlikud vormid, tööstuslik välimus, värvitud
metall kombinatsioonis naturaalse ja töötlemata puiduga on üks mööblitrende järgnevatel
aastatel.
· VANAD TRADITSIOONID KAASAJAS
Eetiline disain väärtustab ajaloolist ja unustatud
käsitööd, etnoelemente ja rahvusmustreid ning erinevate kultuuride iidseid traditsioone uues
ja tänapäevases võtmes.
· ART DECO MÕJUTUSED
1920.-1030. aastatel Lääne kultuuriruumis kanda
kinnitanud art deco stiil oma iseloomulike
läikivate pindade, kroomitud metalli ja
geomeetriliste kroonlühtritega ning lihtsate, kuid ekstravagantsete vormidega on kaasaega sobitudes jõuliselt
tagasi tulnud. Art deco
mõjutusi leiab nii suurejoonelise kui ka lihtsama vormiga mööbli juurest.