SISUSTUSTRENDID 2017

Fookuses on eetilise disaini kontseptsioon, mis väärtustab kestlikku disaini ja tähendab tootjapoolseid pingutusi keskkonnasäästlikuma tootmisprotsessi suunas.

Sisustusvaldkonnas on märksõnadeks minimalism, retro ning ajaloole ja traditsioonidele viitavad stiilid ning nende stiilielementide segamine kaasaegses võtmes. Erinevate stiilide ja materjalide kombineerimine on endiselt päevakorral ja eklektika on üks sisustusvõimalus.

Trendikas mööblidisain vaatab võrdselt nii minevikku kui ka tulevikku ja saab inspiratsiooni nii Skandinaavia stiilist, industriaalsest esteetikast kui ka art deco´st.  Fookuses on eetilise disaini kontseptsioon, mis väärtustab kestlikku disaini ja tähendab tootjapoolseid pingutusi keskkonna säästlikuma tootmisprotsessi suunas.

Materjalidest on soositud nii modernse kui ka rustikaalse väljanägemisega puit ning  metall ja  marmor. Värvidest domineerivad traditsioonilised must, valge, hall ning hõbedased, kuldsed ja vasekarva toonid. Skandinaavialiku stiili moevärviks on õrn ihukarva toon - angoora, mis loob pehme, rahuliku ja helge tausta disainmööblile. Ülemaailmse disainerite ühenduse otsusena on kuulutatud 2017. aasta trendivärviks hallikassinine Denim Drift ehk teksasinine. Sinine mõjub kui sõõm värsket õhku-läbimõeldud, endassesüüviv, rahulik ja sobib suurepäraselt ka angooratooniga, võimaldades luua tõeliselt eksklusiivseid ja omanäolisisi disainilahendusi.

·         MINIMALISTLIKUD JOONED JA KONKREETSED VORMID

 Karge ja puhas põhjamaine esteetika oma ajatuses. Põhjamaade traditsioonis ja pärandis saavad kokku funktsioon ja vorm, käsitöö ja kunst ning materjal kohtub potentsiaaliga.  Need väärtused tuuakse tänapäeva disaini, materjale, töövõtteid ja vorme ümber kujundades, uuesti määratlldes ja taaselustades. Inspiratsiooniallikaks on möödunud sajandi Skandinaavia maade disainiikoonid nagu Verner Panton, Arne Jakobsen, Piet Hein, Jorn Utzon jt.·         INDUSTRIAALNE STIIL, PUIT JA MINIMALISM

Minimalistlikud vormid, tööstuslik välimus, värvitud metall kombinatsioonis naturaalse ja töötlemata puiduga on üks mööblitrende järgnevatel aastatel.

·         VANAD TRADITSIOONID KAASAJAS

Eetiline disain väärtustab ajaloolist ja unustatud käsitööd, etnoelemente ja rahvusmustreid ning erinevate kultuuride iidseid traditsioone uues ja tänapäevases võtmes.


·         ART DECO MÕJUTUSED

1920.-1030. aastatel Lääne kultuuriruumis kanda kinnitanud art deco stiil oma iseloomulike läikivate pindade, kroomitud metalli ja geomeetriliste kroonlühtritega ning  lihtsate, kuid ekstravagantsete vormidega on kaasaega sobitudes jõuliselt tagasi tulnud. Art deco mõjutusi leiab nii suurejoonelise kui ka lihtsama vormiga mööbli juurest.