Kaasaegne kardin EESTI KODUS

Kaasaegne esteetika soosib pigem lihtsaid vorme, mis toovad esile kanga ilu ja õmblustöö kvaliteedi.

Eestimaalaste kodude siseviimistlus on enamasti heledates toonides ja kardina osaks jääb olla  pigem sisustust toetav taust. Seetõttu eelistatakse valget, neutraalseid liivatoone, erineva varjundiga beeže ja halle toone, tumedamatest toonidest antratsiithalli. Lastetoad on värvilisemad, traditsioonilise roosa ja sinise kõrval on  meelepärane ka Pantone 2017 aasta trendivärv- kevadroheline.

Kliendid eelistavad pigem tekstiilkardinaid, sest need võimaldavad sisustada eriilmelisi interjööre.Igasse ruumi on võimalik valida kardinakangas, mis haakub selle atmosfääriga. Populaarsed on nii kardinapuudele ja –siinidele riputatavad kardinad, kui ka tekstiilist roomakardinadKaasaegne esteetika soosib pigem lihtsaid vorme, mis toovad esile kanga ilu ja õmblustöö kvaliteedi. Tekstiilkardinate valikul on oluline antud interjööri sobivate kangaste ja kardinakandurite valik.Tänapäeva kodudes hinnatakse lihtsust ja mugavust. Hea ja nauditav tulemus peitub pisiasjades – kardinat on igapäevaselt mugav käsitseda ja lihtne ka hooldada.

Kasutatakse kangaid, mis sobivad moodsasse linnakoju. Üha enam pööratakse tähelepanu kangaste kvaliteedile, et neist õmmeldud kardinad säilitaksid hea väljanägemise pikaks ajaks. Hinnatakse naturaalseid kangaid, mis sisaldavad puuvilla-, lina-, siidi või villakiude. Tõttöelda näevad need kangad ka kaunid ja väärtuslikud välja ja on ühtlasi investeering elukeskkonna kvaliteeti.

Kardinatrendid muutuvad koos sisustustrendidaga. Igal juhul kehtib ka kardinate puhul, et  pigem kvaliteet kui kvantiteet. Samas aknad võivad olla ka ilma kardinateta. Kodu annab õdusamaks muuta  kodutekstiilidega- dekoratiivpatjade, pleedide, voodikatete ja vaipadega.

Meid ümbritsev elu ja tehnoloogia areng mõjutab ka kardinamaailma.3D tehnolooga abil luuakse vaimustavaid ruumilisi kardinakangaid. Sellised kangad on reljeefse tekstuuriga, mis loovad ruumilisuse illusiooni. Tänasel päeval on võimalik kõiki erinevaid kardinaid elektrimootoriga valmistada, kusjuures kaasaegsed mootorid töötavad väga vaikselt. Lisaks kaabeldatud juhtimisvõimalustele on uuendusena lisandunud Targa Maja juhtimislahendused, mida on võimalik paigaldada ka peale maja valmimist.

Oma pikaajalise töökogemuse põhjal pean paraku tunnistama, et kardinaid hakatakse enamasti planeerima ja valima alles siis, kui kogu ülejäänud siseviimistlus on lõpule viidud. Seetõttu pole sageli kõige ideaalsemat kardinalahendust enam võimalik teostada. Soovitan kodu soetamisel ja sisustamisel lisada eelarvesse ka kardinate maksumus, siis on võimalik vastavalt eelarvele valida materjalid ja teha selle põhjal sobivaim pakkumine. Parima sisustustulemuse saavutamiseks on tark omada tervikpilti lõpptulemusest ning kaasata võimalikult varases etapis ka  kogenud kardinaekspert.


Marika Tani