NATURAALSED KANGAD - EMOTSIONAALSELT LAETUD RUUMI KUJUNDAJAD

Inimesi huvitab üha rohkem see, kust meie tooted tulevad ja kuidas need on valmistatud.

Sisekujunduses on tekstiilide ülesanne anda emotsioonidele kuju. Kardinate ja sisustustekstiilide valik muudab ruumi tunnetust. Kui kangas kannab endas õiget emotsiooni, siis meil on ruumis hea olla. Tekstiilid ruumis loovad turvatunde vastukaaluks meid ümbritsevatele virtuaalsetele ekraanidele. Üha enam pööratakse tähelepanu kangaste kvaliteedile, et neist õmmeldud kardinad säilitaksid hea väljanägemise pikaks ajaks. Hinnatakse naturaalseid kangaid, mis sisaldavad lina-, puuvilla-, siidi- ja villakiude. Need kangad näevad kaunid ja väärtuslikud välja ja on ühtlasi investeering elukeskkonna kvaliteeti.

Inimesi huvitab üha rohkem see, kust meie tooted tulevad ja kuidas need valmistatud on. Kangaste puhul on tegemist keeruka protsessiga. Kõik algab kangakiust, kas see on looduslik või sünteetiline. Kanga kvaliteedi määrab oluliselt selle kiuline koostis. Looduslikel kiududel on võrreldes keemiliste kiududega paremad omadused, samas on nende tootmine kallim, mis kajastub ka kanga hinnas. Üldjuhul, mida suurem on loodusliku kiu osakaal , seda väärtuslikum kangas on. Linane kangas on alati elegantne ja väärikas. Niisiis kangale annavad iseloomuliku välimuse kiusisaldus, struktuur ja kanga viimistlus. Kõik need elemendid mõjutavad kanga välimust, langevust, kaalu ja kvaliteeti.

Tänapäeval nõuavad tarbijad järjest enam selgust, ausust ja jätkusuutlikkust igatsedes ehtsate toodete järele, hinge ja juurtega toodete järele. 


Marika Tani