MINIMALISMI TAANDUMINE - TREND 2018

Kodu on paik, kus inimesed saavad kõige üle otsustada ning ise valida meelepärase kujunduse, mis toetab nende elustiili.

Trendid on miski, mida me kõik tunneme ja millele me kõik mingil hetkel reageerime. Trendid peegeldavad ajavaimu. Sisustuskangaste areng on suhteliselt aeglane ja märkamatu. Tekstiilitrendide loojad püüavad kinni õhus olevad võnked ja meeleolud ning püüavad ette aimata elustiilimuutusi. Selle protsessi tulemus realiseerub paari hooaja möödudes sisustustekstiilides. Me ei saa elada väljaspool trendi. Kuidas me trendidele reageerime, kas matkides või suhestuses sellega, on meie endi teha. Õnneks on trendiskaala lai. Peab möönma, et minimalism on taandunud ja interjööridesse on tulnud juurde suuri mustreid ja huvitavaid värvikombinatsioone. Trendiloojate Inspiratsiooni allikaks on olnud eksootiline loodus, põlisrahvaste traditsioonilised käsitöötehnikad, industriaalne stiil, digimaailm, art deco.

Kardinatrendid muutuvad koos sisustustrendidega. Praegu toimuvad meie traditsioonilistes eluviisides muutused, see toob kaasa ka muutused selles, kuidas me oma kodu kasutame ja seda sisustame. Varem järgisid inimesed eluruumi kasutamisel kindlaid reegleid, tänapäeval otsustavad inimesed ise, mida nad kus teha tahavad. Meie elud on nüüdisajal palju intensiivsemad- loomingulisemad, intelligentsemad- ja seega ka individuaalsemad. Kodu on paik, kus inimesed saavad kõige üle otsustada ning ise valida ka meelepärase kujunduse, mis toetab nende elustiili. Sageli on inimestel on oma nägemus ja nad väljendavad ennast kodu sisustamise kaudu. 
Teadlik kodukujundaja ei pea paljuks nõu küsida ka oma ala asjatundjate käest. Igal juhul kehtib ka kardinate puhul tõde, et pigem kvaliteet kui kvantiteet. Samas aknad võivad olla ka ilma kardinateta. Kodu annab õdusamaks muuta ka sisustustekstiilidega: dekoratiivpatjade, voodikatete, pleedide ja vaipadega. Kardinad ja sisustustekstiilid peaksid looma kodusolemise tunde.


Marika Tani