Kuidas valida kardinaid

Kardinate valik algab teadvustamisest, et need on oluline osa kodu atmosfäärist.
Kardinad on kodukujunduse osa ja peaksid sobima interjööriga. Kardinad tehakse tavaliselt pikaks ajaks, seetõttu on oluline põhjalik eeltöö. Mõistlik on kuulata ära pereliikmete soovid ja vajadused ning kokku leppida eelarve.
Kardinaid valides on oluline läbi mõelda nende peamine funktsioon- kas need peavad eelkõige looma privaatsust, pimendama või looma koju hubast meeleolu. Kas eelistada aknakatteid või tekstiilkardinaid või nende kombinatsioone sõltub maitsest.
Valikut tehes on hea omada ülevaadet erinevatest aknakatete ja kardinate tüüpidest. Vastavalt aknakatte või kardinatüübile tuleb võtta akende mõõdud. Samas on vaja teada, kuhu ja millega on võimalik kardinad üles riputada. Selleks on oluline selgeks teha akende ja uste avanemise suunad. Arvestada tuleb akende kuju ja paiknemisega ning radiaatorite ja mööbli paiknemisega akende läheduses.

Kardinate valikul on määrav sobivate kangaste ja materjalide ning kardinakandurite valik.

Tänapäeva kodudes on lisaks kaasaegsele esteetikale oluline ka lihtsus ja mugavus. Hea ja nauditav tulemus peitub pisiasjades, see et kardinat on igapäevaselt mugav käsitseda ning hiljem lihtne hooldada. Konsulteerides spetsialistiga saate ülevaate kaasaegsetest võimalustest ja parimatest lahendustest.
Spetsialist näeb tervikut ja oskab soovitada eelarve piires sobivaid lahendusi.  Kasutades spetsialisti abi hoiate kokku aega ja raha ning tulemus vastab ootustele ja valmistab rõõmu pikaks ajaks.