SÜGIS 2021 - KUIDAS MUUTA KODU KARDINATE ABIL ÕDUSAKS PESAKS?

Sügisvärvid interjööris. Külluslikust vaatemängust rahuliku oaasini.

Lisaks üha jahenevatele ilmadele toob sügis kaasa küllusliku värvidemängu nii oranžikasroosaks värvuvas taevas kui ka selle sinakashalli sadades varjundites. Tooni muutvad puude ja taimelehed pakuvad rikkalikke palette sügavast lillast ookritoonideni - kõik see on ammutamatu inspiratsiooniallikas muutmaks enda eluruumid õdusateks talvevalmis pesadeks. Selleks ei pea sugugi haarama pintsli ja värvipoti järele, vaid lihtne ja kergesti teostatav moodus saavutamaks hubane muutus interjööris on kardinate või sobivates toonides padjakatetega. Sisustustrendid on lisaks klassikalistele mustritele toonud püünele tagasi ühevärvilised sametkangad, eri variatsioonides linase ja luksulikud helklevad siidised kangad. Lai valik võimaldab kombineerida ja mängida erinevate stiilide ning materjalidega, et leida just enda jaoks see sobiv, mis teeb tuju heaks ja pakub lisaks praktilistele vajadustele igapäevaselt esteetilist naudingut. Toome välja mõned ideelahendused, kuidas lisada interjööri Fabricori kardinastuudio kangastega erinevaid tonaalsusi, et saavutada värvimuutus ning sügisele vastav meeleolu. 

Palett Fabricori ateljee Via Roma 60 brändi "Esla Velvet" kollektsiooni sametitest

Purpurskeks punetuvad lehed, lopsakad astrid, küpsed ploomid ja kuninglikud gladioolid - neid ühendav lilla värv on üks sügise soosikuid. Fabricori ateljees pakutavatest Itaalia disainbrändi Via Roma 60 luksuslikes “Esla Velvet” sarja sametites leidub selle imelise värvi erinevaid varjundeid ja rikkalik galerii teistest, mis sobituvad ideaalselt kokku lillade alatoonidega. Interjööris toetavad lillat mahedad toonid beežist hallini ning aksentidena elavdavad mereroheline, sinine, punane ja oranž.


Ruumi sooja atmosfääri loomiseks sobib ideaalselt
ookritoonides külluslik sametkangas. Täiustades 
pastelses koloriidis seinu, ei nõua see endale liigset tähelepanu, kuid siiski lisab värvi ja viib mõtted sügiskullas vahtraalleedele.
Lisage vaasi trendikad kõrrelised ja saavutategi ruumis uudse värvilahenduse. Via Roma 60 sametite valikus leidub interjööri
täiustamiseks pastelsetest elevandiluu toonidest kastanpruunini, värviaksente lisavad sinakashall ja kollane. Eriti harmooniline
kooslus tekib sobitades kokku ookritoon õrna helesinisega.
Via Rooma 60 "Esla Velvet" pastelses värvigammas sametid

Fabricori ateljee Via Roma 60 sarja kangaste valikus leidub ka huvitavaid mustrikombinatsioone. Kollektsiooni “Beehive” ornamentiline disain viitab olemuselt küll 70ndate aastate mõjutustele, kuid haakub hästi ka tänapäevase minimalismi ja klassikalise interjööriga. Kergelt sinakas münditoon loob kerge ja õhulise meeleolu, muutes ruumi optiliselt avaramaks. Kombineerides seda elevandiluu, liivakarva ja pähklipruunide toonidega saavutate pehme ja hubase tulemuse.
Via Roma 60 ornament disainkangas "Beehive"

Via Roma 60 naturaalne linane kangas "Paulina"
Peale hoogsat värvidemängu valmistub loodus puhkama ja kõik, mis siiani uhkelt erksat värvipaletti demonstreeris, pöördub nüüd kevadet ootavasse vaikeasendisse. Maalähedane pastelne ja rahulik koloriit on leidnud koha skandinaavialikus lihtsuses. Hea moodus minimalistliku interjööri tervikuks liitmiseks on valida akende ette hästi sobituvad naturaalsed linased aknakatted. Via Roma 60 brändi linased “Paulina” kangad pakuvad mahedat värvigammat sügavamatest pruunidest ja tummistest hallidest kuni mahedate roosakate ning rohekas-sinakate toonideni välja. Disainerite käe all loodud põhjalik palett annab võimaluse lihtsal moel kombineerida omavahel nii heledaid kui tumedaid sisutuselemente ja luua nii värske muutus interjööri üldilmesse. 

Talve hakul annab pehme sügis teed härmalõngas helklevale kargusele. Kui loodusvaated värvuvad üha valkjamaks, siis õhtud vastupidiselt pikemaks ning pimedamaks. Hämarusega saabuvat kaamost on võimalik tõrjuda eluruumidesse heledate tekstiilide lisamisega. Ajatute pastelsete mustritega kardinakangad tasakaalustavad ajaloohõnguliste elementidega interjööri, on aegumatud ja alati moes. Moodboardil olev Via Roma 60 sarja kangas “Dorian” on olemuselt õhuline, samas piisavalt peitev haakudes ideaalselt klassikalise fooniga täiustades väärikalt elegantseid detaile.

Via Roma 60 klassikalise kanga kollektsioon “Dorian”

Marika Tani, Kadri Kuht 
Kardina- ja tekstiilistuudio Fabricor