RULOODE MATERJALID JA HOOLDUS

Ruloode valimisel pöörake tähelepanu materjalide omadustele.
Ruloosid valmistatakse nii sise- kui ka välistingimustesse, päikest tagasi peegeldavaid ja pimendavaid, screen-kangast, puidust ja bambusest – parim ruloomaterjal on aga tiheda ja ühtlase koega tugev kangas, mis on vastupidav ja praktiline.
Valida on võimalik nii ühevärviliste kui ka mustriliste kangaste vahel. Rulookardinale on võimalik lisada erinevaid allääri.
  • Poolpimendavad – valgust läbi kumavad kangad
  • Poolpimendavad – valgust tagasipeegeldavad
  • Pimendavad – valgust mitte läbi laskvad kangad
Ruloo läbipaistvus sõltub materjalist.
Valgust läbilaskev ruloo on sobiv lahendus, kui soovite aknakattega tuba võõraste pilkude eest kaitsta, seejuures ruumi pimedaks muutmata. Rulood on võimalik valmistada näiteks spetsiaalset screen kangast, mis laseb valgust läbi, kuid takistab tuppa langevat UV-kiirgust. Võrkkangas laseb aknast välja vaadata ja hoiab mööblit ning muid esemeid toas pleekimise eest.

Poolpimendav ruloo on hea valik, kui soovite ruumi hämaramaks muuta, kuid mitte täielikult pimendada. Poolpimendavaid ruloosid valmistatakse ka valgust tagasipeegelduvatest materjalidest, mis aitavad toa temperatuuri reguleerida.

Täielikult pimendav ruloo võimaldab toa pimedaks teha ka valgel ajal.

Ruloode hooldus

Kodu või kontori tingimustes ei vaja kardina mehhanism erilist hooldust väga pika aja jooksul. Kergelt määrdunud või tolmunud kangast võib puhastada niiske lapiga vältides samal ajal materjali kortsumist.