Kevadpäike paistab! 3 põhjust, miks valida pimendavad kardinad

Aknast tulevate liigselt eredate päikesekiirte vastu on lahenduseks pimendavad kardinad. Interjööri kujundamisel on see stiilne ja praktiline sisustusvõimalus, mille abil säilitada erinevate ruumide funktsionaalsus, seejuures loovutamata hubast üldilmet. Pimendavad ja poolpimendavad kardinad tõkestavad akendest tulevat päikesevalgust,  aidates teil paremini keskenduda ja puhata, vähendades unehäireid ning tagades parema ööpäeva rütmi.


KÄES ON KEVADKAMPAANIA - PIMENDUSKARDINAD SULAHINNAGA - 20%!


Mis on pimendavad kardinad?

Pimendavad kardinad on tavalised kardinad, mille vooder või seljaosa on valmistatud tihedalt kootud kangast. Loomulik valgus ja UV-kiired ei suuda sellest läbi tungida, mille tulemuseks on hämar või kottpime tuba, mille põhiliseim eesmärk on luua ideaalne keskkond puhkamiseks. 


PIMENDAVAD KARDINAD VÕIVAD BLOKEERIDA 99,9%
AKENDEST TUPPA TULEVAST VALGUSESTMagamistuba Tartus Lille tänaval, kus on kasutatud Fabricor stuudio Exclusive sarja dimout kangast.

Pimendavad kardinakangad jaotuvad spetsiifilistelt kaheks - poolpimendavateks dimout  ja pimendavateks blackout kangasteks.

1. Dimout e poolpimendav kangas on kootud satiinsidusega, mis võimaldab kanga kududa väga tihedaks. Tootmises kasutatakse musta koelõnga, et materjal neelaks valgust ja tekitaks valgustõkke. Dimout kangas on omadustelt pehmem ja parema langevusega kui blackout täispimendav ja jäigem kangas.

2. Blackout e pimendav kangas blokeerib valguskiired muutes ruumi täielikult pimedaks. Pimendav omadus saavutatakse valge mahulise kihiga, millega on kaetud kanga pahem pool, mis valgust tõkestab. Saadaval on ka innovatiivsed pimendavad kangad, mis on mõlemalt poolt ühesugused -  see on hea lahendus juhul, kui soovite et akende välisilme oleks sarnane interjööri siseilmega. Kahepoolne kardin luuakse peites valge pimendava kihi kahe kangakihi vahele või on valmistatud spetsiaalsest  tihedamast ja tugevama koega täispimendavast materjalist.


Tekstiilist pimendavate kardinate tellimisel on oluline jälgida, et kardina laius ja kõrgus oleksid piisavad ning ulatuks võimalikult palju üle aknaava. See on oluline, et kardinate ette tõmbamisel valguskiired ülalt, alt või külgedelt läbi ruumi sisse ei pääseks. Pimendava efekti tagamisel on samaväärselt oluline, et külgkardinad keskelt kindlalt kokku ulatuksid. Kitsa aknaava puhul on pimendavast kangast võimalik valmistada täpses mõõdus rooma kardin, millega saavutada samaväärne tulemus.


Köök Tartus Lille tänaval, kus on kasutatud Fabricor stuudio Premium sarja dimout kangast.


3 PÕHJUST, MIKS VALIDA PIMENDAVAD KARDINAD


Söögituba Tartus Riia tänaval, kus on kasutatud Fabricor stuudio Premium sarja dimout kangast.

1. Valguse blokeerimine

Kui soovite valgusküllases ruumis valgust blokeerida, on heaks lahenduseks just pimendavad kardinad. Erinevalt ruloodest võimaldavad tekstiilkardinad säilitada ruumis hubase ja koduse atmosfääri. Hämar või täiesti pimendatud magamistuba on ideaalne magamiskeskkond, kuna tihti piisab ka vähesest päikesevalgusest läbi kardinate, et uni oleks häiritud. Eriti kui töötate öises vahetuses, võib päikesevalguse magamistoast eemale hoidmise võimalus aidata teil päikesepaistelisel ajal nautida väärtuslikku und. Samuti kaitsevad pimendavate omadustega kangad ruumis mööblit või ka tekstiilesemeid pleekimise eest.


2. Ruumi temperatuur ja energiasääst

Kas teadsite, et 25% teie kodus olevast soojusest pääseb akende kaudu välja? Pimendavate kardinate materjaliomadused aitavad elimineerida jahedamal aastaajal akendelt õhkuvat külma, hoides ruume soojemana. See kehtib eriti siis, kui teil on ühekordsed aknad, kuid ka topeltklaasidega akende puhul toetavad paksema koostisega pimendavad kardinad energiasäästu. Samuti hoiavad pimendavad kardinad intensiivse päikese poolt tekitava liigse soojuse ruumist eemal. Kuumuse tõkestamiseks on olemas ka spetsiaalsed hõbedase kattega kangad, mida saab kasutada nii voodriks kui ka eraldiseisvatena. Teatud kangastel on turvalisuse tagamiseks lisatud ka tuletõkke omadused.

Elutuba Tartus Lille tänaval, kus on kasutatud Fabricor stuudio Premium sarja dimout kangast

3. Heli summutamine

Kuigi pimendavad kardinad ei loo ruumi otseselt helikindlust, on need piisavalt paksud helitõkke tekitamiseks. Mõned pimenduskatted on valmistatud kolmekihilistest koest, millega luua ruumis aknakatete näol väljast tuleva müra vähendav efekt. Kui elate väga mürarikkas piirkonnas või töötate kodus, võimaldavad paksud pimenduskardinad vähendada akendest ruumi kostuvaid helisid, et saaksite paremini keskenduda tööle või rahulikult välja puhata.


MAGAMISTOA KUJUNDAMISEL SAAB PIMENDAVATE KARDINATEGA LUUA HUBASE TULEMUSE

Valides pimendavad kardinad ei pea loobuma hubasest üldilmest, sest valikus on rohkelt erinevas hinnaklassis ja värvijaotuses pimenduskanga materjale. Fabricori stuudios leidub laias värvi- ja kangavalikus nii premium kui ekslusiivkangaste sarju, millega täiustada nii minimalistliku kui ka küllusliku stiiliga interjööre.


Magamistuba Tartus Vallikraavi tänaval, kus on kasutatud Fabricor stuudio Exclusive sarja dimout kangast.


Kuhu pimendavad kardinad sobivad?

Pimendavad kardinad on praktiliseks lahenduseks erinevates ruumides:

  • magamistuba - kui vajate kvaliteetseks uneks pimedat ruumi, pakuvad pimendavad kardinad efektiivset lahendust;
  • elutuba - tihtipeale on elutoas oluline vältida valguse langemist ebasobivasse asukohta või ka otse televiisorile;
  • lastetuba – väikelapsed ja beebid võivad olla valguse osas tundlikumad ja pimendavad kardinad aitavad soodustada nende pikemat und;
  • kodukontor – valgust pimendav kardin aitab segamatult keskenduda ja arvuti taga tööd teha;  

APRILLI LÕPUNI PIMENDUSKARDINAD SULAHINNAGA - 20%!

Olete oodatud meie stuudiosse tutvuma pimendavate kangaste valikuga - nõustame ja konsulteerime leidmaks sobivaima lahenduse just teie interjööri ning tagame kvaliteetse tulemuse ideest paigalduseni.
Võtke meiega ühendust: info@fabricor.ee

Fabricor kardina- ja tekstiilistuudio