Japandi VÄLJAPEETUS MODERNsES eesti eramus

Interjööridisainis üha enam leviva japandi stiili abil on võimalik luua funktsionaalseid, puhaste joontega ja läbimõeldult kestvaid sisekujundusi. Räägime meie blogis, mida täpsemalt japandi disain enda kujutab ja milised on võimalused seda kombineerida modernse industriaalse ruumiga.


Mis on Japandi?

Japandi disain on kombinatsioon Skandinaavia funktsionaalsusest ja Jaapani maalähedasest minimalismist, milles on ühendatud  disain, looduse ja lihtsuse printsiibid. Selles on ühildatud kaks tugevat stiili, mis kooskõlas loovad täiusliku funktsionaalsuse ja vormi segu, keskendudes puhastele joontele ja kestvale lähenemisele.

Sisustusdekoor japandi stiilis; Foto: Pinterest

Mis on Jaapani elemendid? 

Jaapani ja Skandinaavia disaini täiuslik sulandumine japandi stiilis keskendub minimalistlikule disainile, mis on esteetiliselt meeldiv, kuid samas väga funktsionaalne. 

Japandi disainisuunas leiate hulgaliselt looduslikke materjale, puhtaid jooni ja minimaalset, kuid hästi kureeritud sisustust. Jaapani disain ei ole hõre - see on tahtlik. Jaapani stiilis on viimistletud kvaliteet, keskendudes kestvusele ja käsitsi valmistatud elementidele, vältides massilisi kiirtrende. Samuti näete Jaapani mööbli ja aksessuaaride täiendamiseks palju neutraalseid värve ja värvivalikuid. Tavaliselt valitakse rahustavad ja rahulikud   paletid ning erksamad värvid on esitletud tähendusrikkalt ja peenelt.

Selles on kantud Jaapani (elu)stiili sügavamõttelisus ja lihtsus, mis rõhutab looduslikke materjale ning jätkusuutlikku mõtteviisi. Just tänu neile elementidele leiab see stiil üha rohkem järgijaid tarbijate seas, kes hindavad keskkonnasõbralikku esteetikat.

Jaapani ja Skandinaavia stiilide koostoime 

Skandinaavia kontseptsioon hubasusest ehk Scandi disainistiilina kajastav  mõiste  "hygge", on viimastel aastatel on nii Euroopas kui USA-s üha populaarsust kogunud. Selles keskendutakse põhimõttele, et kodu peaks olema teie pühamu ning pakkuma eelkõige mugavustunnet. Kui ühendada see idee  arusaamaga jaapani traditsiooniline esteetilistest väärtustest, "wabi-sabi", mis põhineb teadmisel, et ebatäiuslikkuses peitub ilu, ongi tulemuseks disainiabielu, milleks on japandi.  Nende kahe ühine esteetika loob stiili, mis on ühtaegu nii lihtne kui ka rikkaliku ajalooga, omades  head koostoimet, kuna mõlema juured peituvad minimalismis ja mugavuses. Kui need kaks lähenemisviisi lahknevad, siis nende erinevused täiendavad  üksteist. Seal, kus Jaapani interjöör on klanitud, on põhjamaine maalähedane ja Jaapani disaini rikkalikumad (kuid siiski neutraalsed) värvid neutraliseerivad skandinaaviapäraseid liigselt kargeid palette.

Fabricor stuudios valmistatud disainkardinad ja japandi stiil modernses Eesti kodus. Kangas: Itaalia kvaliteetbrändi Via Roma 60 naturaalne linane Jolemano Cashmere. Foto: Ahto Sooaru
Japandi stiil modernses eramus ja industriaalses ruumis

Japandi puhtad vormid ja  funktsionaalne disain võimaldavad luua ka intrigeerivalt kõnekaid ruumikujundusi. Piltidel olevas vastvalminud eramus on japandi stiil kombineeritud oskuslikult industriaalsete elementidega. Tulemuseks on insipireeriv ruum, milles tugevad detailid on ühendatud pehme naturaalsusega. Selgeid piirjooni balansseerivad  sisustuselementidena  disaineri Louis Roe dekoratiivsed vaasid ning loodusliku elemendina kõrge toataim. Tugevat ja pehmet vormikeelt lõimivad Fabricoris  disainitud naturaalsest kangast külgkardinad ja meie stuudio valikus olevad sisustustekstiilid. Elutuba ilmestavad Fabricori kardinastuudio tootevalikus olevad Kirkby Design x Eley Kishimoto koostöös disainitud origamimustrilised kvaliteet-diivanipadjad. 

Fabricor stuudio linased külgkardinad ja Kirkby Design x Eley Kishimoto disainpadjad minimalistlikus elutoas. Foto: Ahto Sooaru


Voogavad tekstiilkardinad ilmestamas eramu modernset vannituba. Kardinadisain: Fabricor stuudio, kangas:  Itaalia kvaliteetbrändi Via Roma 60 naturaalne linane Jolemano Cashmere. Foto: Ahto Sooaru


Õhulised tekstiilkardinad vannitoas

Avarasse ja modernsesse vannituppa lisavad vertikaalset ja õhulist voogavust heledad naturaalsest linasest külgkardinad. Tugevate vormidega industriaalset ruumi pehmendab japandi stiilist inspireeritud looduse element dekoratiivne bonzai.


Fabricori kardina- ja tekstiilistuudios väärivad erilist esiletõstmist oskuslikult valitud naturaalsete kvaliteetkangaste kollektsioonid.
Fabricor stuudio