kuhu ma kuulun? HEIMTEXTIL 2020                                    

Tekstiilid aitavad meil globaalse ebakindluse ajastul tunda kuuluvustunnet ja ennast väljendada. Tarbijatena võiksime tekstiilitooteid tarbida targemalt ja läbimõeldumalt, eelistades kvantiteedile kvaliteeti.

Kodud räägivad selle elanikest rohkem kui me arvatagi oskame. Meie valikud kodukujunduses näitavad kellena me ennast tajume ja kuhu tahame kuuluda. Kodud on osa meie identiteedist. Tekstiilid aitavad meil globaalse ebakindluse ajastul tunda kuuluvustunnet ning ennast väljendada.
Keskkonna hävitamise dramaatilist taset silmas pidades on tekstiilitööstus sunnitud ressursside kasutamist ümber hindama. Tekstiilide tootmises on märksõnadeks jätkusuutlikkus ja ringdisain.
Tarbijatena võiksime tekstiilitooteid tarbida targemalt ja läbimõeldamatult, eelistades kvantiteedile kvaliteeti. Kvaliteetsed tekstiilid peavad kauem vastu ning neid on võimalik hiljem taaskasutada. Trenditeadlik tarbija peaks käituma ressursisäästlikult ja ostma neid kaupu mille päritolu on läbipaistev.
Väljendusrikkad tekstiilid kannavad endas uusi trende. Toetudes tekstiilimessi Heimtextil 2020 trenditeemadele toon teieni viis suundumust, mis on tekstiilimaailmas päevakorral.

UUS ESSENTSIALISM (Pure Spiritual) saab inspiratsiooni loodusest ja iidsetest vaimsetest tavadest. Ehedad materjalid, käsitöö ja looduslike toonidega kangad loovad tundliku ja meeliergutava keskkonna.

Mark Alexander, kollektsioon Casual
Mark Alexander kollektsioon Rhythm
ZINC, kollektsioon Tenuta Naturals
ZINC, kollektsioon Splash Outdoor
Mark Alexander, kollektsioon Rhythm

KULTUUR ON TÄHTIS (Multi-Local)  saab inspiratsiooni erinevate kultuuriliste mõjutustega käsitöö-ja dekoratiivmustritest. Pärandtrükist nagu batika,ikatina ning zakaar- ja gobeläänkoest. Kultuuripärandit tõlgendatakse tänapäevasel moel, stiliseerides traditsioonilisi mustreid geomeetrilisete ja abstraktsete lahendusteni. Seda suunda iseloomustab kuum ja vürtsikas palett- kõrvitsakollane, paprikapunane, mee- ja veetoonid. Tulemuseks on multikultuurse tunnetusega kangad.

ZINC, kollektsioon Pantelleria Prints
ZINC, kollektsioon Pantelleria Prints

Zinc, kollektsioon Pantelleria Prints
ZINC, kollektsioon Tenuta Naturals
ZINC, kollektsioon Tenuta Naturals

ILU OTSINGUIL  (Heritage Lux) saab inspiratsiooni ajaloost ja traditsioonidest. Seda trendi iseloomustavad murtud toonides luksusliku tekstiilid, mis on laetud viidetega möödunud aegadele. Kangaste tootmisel on oluline väärtusliku toormaterjali ja kaasaegse tehnoloogia kooskõla, mille tulemusena luuakse elegantseid unenäolisi kangaid.

ROMO, kollektsioon Leoni
ROMO, kollektsioon Okari
ROMO, kollektsioon Okari
ROMO, kollektsioon Okari

ROHKEM ON ROHKEM (Maximum Glam) suuna inspiratsiooniks on glamuurivaimustus ja tehnoloogia. Enesekindlat mässumeelset glamuuri iseloomustavad intensiivsed, küllastunud ja erksad värvid.  Helkivad ja rajud glamkangad loovad pisut kitsiliku keskkonna.

Kirkby Design, kollektsioon Arco Geometrics
Kirkby Design, kollektsioon Arco Design
Kirkby Design, ELEY KISHIMOTO kollektsioon
Kirkby Design, ELEY KISHIMOTO kollektsioon
Kirkby Design, ELEY KISHIMOTO kollektsioon

MÕISTLIK ELUVIIS (Active Urban) trendi inspiratsiooniks on mobiilne, linliku eluviisiga digi-ajastu noor inimene, kes hindab head tootedisaini ja järgib ringdisaini põhimõtteid. Seda suunda iseloomustab julge, jõuline ja utilitaarne  värvipalett- töörõivasinine, asfalthall ja intensiivne kollane ning lihtsus, minimalistlike lahenduste kombinatsioon. Kasutatavad kangad aitavad luua mängulist ja mobiilset keskkonda.

Kirkby Design, kollektsioon Arcade