NELI PÕNEVAT SISEKUJUNDUSSTIILI, MIllest inspireeruda

Enne kodu kujundamist tasub läbi mõelda, milline stiil teid enim kõnetab ja kas saaksite ise seda tulevase interjööri loomisel rakendada. Nii nagu ütleb ka vanasõna, üheksa korda mõõda ja üks kord lõika - põhjalik ettevalmistus loob võimaluse muuta kodukujundamine nauditavaks loomeprotsessiks, aitab hoida kokku aega ning vältida suuremaid ümbertegemisi või esemete väljavahetusi. Toomegi värskes blogiartiklis teieni neli põnevat sisekujundusstiili, millest inspireeruda ja ideid ammutada.


Sisekujunduse loomisel ranged piirangud puuduvad ja iga disainerirolli sisenev inimene saab oma kujutlusvõimele anda vaba voli. Erinevate sisekujunduse stiilide ja nende iseloomulikele tunnuste tundmine aitab sisutamisel erinevaid elemente kompetentselt ja harmooniliselt ühendada. Stiil on suund ja tugipunkt, millest saate ehitada oma omanäolise interjööri, mis kajastab just teie isikupära. Oleme alljärgevatel moodboardidel sisustusstiilide juurde sobitanud Fabricor Fabrics  Premium, Exclusive ja Natural Luxury  sarjade kardinatekstiilid. 


Fabricor Fabrics Premium kardinakangas Merino
Õhuline minimalism

Kui tunnete, et liigne esemete ja värvide küllus on koormav, siis kerge ja õhulise interjööri saavutate minimalistliku stiiliga. Peamised märksõnad selle stiili puhul on puhtad ja selged jooned, lihtsus ning asjade vähesus. Sisekujunduse osas on fookuses  kvaliteetne sisustus, mis on orienteeritud mugavusele ja funktsionaalsusele. Valdavalt on monokroomne, valge või hele neutraalne värvipalett  küll minimalismi võtmeks, kuid mitte ilmtingimata. Aksente saab lisada tumedas värvigammas aksessuaaride või värvilaikudega. Kuna konkreetsete värvilahenduste või mööblistiilide kohta pole rangeid reegleid, jääb ruumi katsetusteks nii mööbliesemete kui ka värvidega. Siiski tasub meeles pidada, et minimalistliku disaini suurim ühendav tegur on segamatu ja rahulik ruum, milles oma rolli mängivad kvaliteetsed ja aegumatud tekstiilid. 

Just väheste asjadega ruumis tulevad eriti esile kangaste omadused ja tekstuurid ning puhast interjööri saab ilmestada läbimõeldud kardinalahenduste, dekoratiivpatjade, naturaalse villase mööblikanga ja vaipade valikuga. Meie moodboardil on välja toodud Fabricor Fabrics Premium kangaste sarjas olev kardinakangas Merino.


       Fabricor Fabrics Premium dim-out kardinakangas Joseph

Moderne interjöör

Selle stiili sisekujunduse võtmeelemendid on puhtad jooned, selge ruumilahendus, geomeetrilised kujundid ja taotlus, et vorm toetaks funktsiooni. Moderne stiil on segunenud Skandinaavia minimalistliku disaini rustikaalse modernse minimalismi julgemate kaasaegsete vormidega, kus on loobutud ornamentidest ja eesmärgiks on selgete joontega interjöör. Skandinaavia minimalism viitab Skandinaaviast alguse saanud lihtsale, segamatule ja tagasihoidlikule sisekujundusele. Seda stiili iseloomustavad neutraalsed või summutatud värvid,  nagu hall, pruun, beež, murtud sinakad ja rohekad toonid ning lihtsad kujundid.


Teisest küljest leidub modernses stiilis ka voolavust ja sisekujundusse saab anda akstente dekoratiivsete, ilma otsese funktsioonita lisanditega, milles on esindatud peegelduvad pinnad, nagu teras, kroom või klaas. Kui plaanite ruumi kujundada modernses stiilis, siis tasub silmas pidada, et rõhk on vähemate kõveratega horisontaal- ja vertikaaljoontel ning loodusliku valguse ja kaunistusteta aknajoonte eksponeerimisel. Eelistatud on looduslike kiududega tekstiilid, milles välditakse liigseid mustreid ja kohevaid tekstuure, mis moodustavad värvimata naturaalse puidu, metalli, nahaga huvitavaid kooslusi. Selle stiili puhul sobivad aknakateteks nii kergemast kangast külgkardinad kui ka rohkem privaatsust pakkuvad paksemad ühevärvilised kardinad. Selgete piirjoontega disainikeelt saab toetada ka lihtsa vormiga rooma kardinatega. Meie moodboardil on välja toodud Fabricor Fabrics Premium sarja dim-out pimendav kardinakangas Joseph.

Fabricor Fabrics Exclusive pop-mustriga Via Roma 60 kardinakangas Brera

Avant basic

Kui teis on parasjagu mässumeelsust ja soovite end ümbritseda jõulise disainikeele ja tugevate värvikooslustega on Avant basic just teile. See interjööritrend pulbitseb loomingulisusest ja on kombinatsioon erinevatest dekoratiivsetest inspiratsioonidest. Tegelikult koondab see 60ndate ja 70ndate esteetika vintage-inspiratsiooni kaasaegse esteetikaga, seda kõike värvilises ja tahtlikult kitšilikus lähenemises.

See uudse värskusega maksimalistlik stiil on jõuliselt tuule tiibadesse saanud sotsiaalmeedia kanalite kaudu, mis on võimaldanud luua uusi sünergiaid miksides kitšilikke vorme  disainisümbolitega. Selle stiili märksõnadeks on  lainelise kujuga mööbel, tugevad punased, sinised, kollased ja oranžid toonid, abstraktne kunst, keerdküünlad, 
säbrulise kujuga peeglid, kunstviinapuud ja 
isegi LED-tuled.

 Avant basic stiili põhiline eesmärk on  väljendada disaini kaudu enda mõtteid, maitse-eelistusi, aga ka toetada kaubamärke, loojaid ja disainereid. Selles stiilis kujundades on võimalus segada lõbusal viisil psühhedeelseid, ruudu- ja lilleprinte, mustreid, pastelseid toone tugevate värvivoogudega või miksida must-valgete optiliste kombinatsioonidega. Värviliste, mustriliste ja kujunditerohkete tekstiilkardinate lisamine annab võimaluse luua või täiendada ekspressiivseid kooslusi. Tekstiilidega on võimalik luua ka ruumisiseseid üleminekuid, pehmendada või vastupidiselt lisada vajalikke värvinüansse.  Meie moodboardil on välja toodud Fabricor Fabrics Exclusive sarja Via Roma 60 kollektsiooni erksavärviline pop-mustriga kardinakangas Brera.

Fabricor Fabrics Exclusive samet-tekstuuriga kardinakangas Alaska

Boheemlaslik eklektika 

Boheemlasliku stiiliga kodu puhul on fookus rahulikul atmosfääril, mis asetab rõhku loodusele. Lisatud on ka keerukaid mustreid ja erksaid värve. Tegelikult on siin võimalus kombineerida kõiki neid elemente eklektilise ja ainulaadse esteetika loomiseks. See stiil võimaldab ideaalselt väljendada  reisidelt talletatud tunnetust ja eksponeerida kaasatoodud etnograafilisi mälestussesemed nagu punutud korvid, vaasid, kujukesed või tekstiilid. Boho stiil seisneb huvitavate värvide, nipsasjade, kangaste ja erinevat tüüpi mööbli segamises, ilma et oleks mingit kavatsust sobitada või järgida konkreetset stiili.

Eklektiline kodukujundus hõlmab paljusid stiile, nagu kaasaegne, vintage ja boheemlaslik. Segatakse ja miksitakse ka mitmesuguseid materjale ning tekstuure – näiteks võite kokku sobitada nahkdiivani plüüsist vaibaga või vanutatud puidust laua kerge korvmööbliga.  Vaatamata mitmekesisusele pole see stiil kaootiline ega juhuslik, vaid selle eesmärk on ainulaadse ning isikupärase keskkonna loomine. Selles on kindlad sidusad motiivid ja teemad, näiteks korduv neutraalne toon või kuju, mis omavahel peenelt erinevad tükid kokku seovad. Moodboardil esitletud Fabricor Fabrics Exclusive sarja erksavärviline sametise tekstuuriga Via Roma 60 kardinakangas Alaska lisab ideaalse täienduse boheemlaslikku eklektikasse.

Fabricor Fabrics  kardinatekstiilide Premium, Exclusive ja Natural Luxury  sarjad pakuvad rikkaliku värvipaleti, omaduste ja paindliku hinnaklassiga kangavalikut. Olete oodatud meie stuudiosse konsultatsioonile ja lähemalt tutvuma!