alumiinium- või puitribakardin

Funktsionaalne ribakardin loob hea elu-ja töökeskkonna ning sobib hästi ka tekstiilkardinatega. 
Kas eelistada alumiinium- või puitribakardinat oleneb interjöörist ja nõudmistest, mida kardinatele esitada. Nii üks kui ka teine on valguse reguleerimise seisukohalt tänuväärne aknakate.
Lisaks funktsionaalsusele võib ribakardin olla ka stiilne sisekujunduselement, nii kodus kui ka kontoris. Alumiiniumribadest selge joonega aknakate sobib hästi eelkõige minimalistlikku interjööri, kuid tänu laiale materjalivalikule ei pruugi alumiiniumribakardin olla range ja külm. Valida saab erinevate värvitoonide, pinnaviimistluste ja riba laiuste vahel.
Puidust ribakardinad mõjuvad ruumis hubaselt ja soliidselt, ühendades modernse ja loodusliku joone. Puitribakardinad on võimalik valmistada ka dekoratiivse lintredeliga ning ülakarbi katta puidust iluliistuga. Puitribakardin on võrreldes sama suure alumiiniumribakardinaga kaalult raskem, seda tuleb arvestada kardina kinnitus-ja juhtimisviisi valikul. Heledat tooni puitriba mõjub visuaalselt kergemana võrreldes tumeda tooniga.
Praktiline ja visuaalselt ilus on klaaspinna vahetusse lähedusse klaasiliistule kinnitatud katteliistuga alumiiniumribakardin. Katteliist viimistleb tulemuse, kardin ühildub perfektselt aknaraamiga ja tulemus jääb puhas ja korrektne.

Soovitame aknaraamile integreeritud katteliistuga ribakardinat eelkõige avatavatele akendele ja rõduustele.

Nii ei takista ribakardina ülakarp akna avamist ega kahjusta aknapõske. Avatava akna puhul annab lisatuge külgtrosside kasutamine, tuulutusasendis akna kardin ei jää aknast eemale rippuma.
Alumiinium- ja puitribakardinad on nöörmehhanismi või mootori abil üles-alla liigutatavad, ribade pööramisega üksteise suhtes saab reguleerida valguse hulka. Suuremõõtmeliste, kõrgele paigaldatud või paljude kõrvuti olevate aknakatete korral soovitame mugavuse mõttes mootorit.
Ribakardinat on soovitav puhastada ettevaatlikult, avatud ribade korral pehme harjaga või suletud ribade korral niiske lapiga. Puitribakardinate puhul tuleb jälgida, et puhastuslapp oleks vaid veidi niiske, et puitmaterjal ei märguks.
Funktsionaalne ribakardin loob hea elu-ja töökeskkonna ning sobib hästi ka tekstiilkardinatega.